facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wystawa "Borneo life"

Od 1 do 31 marca do 31 sierpnia ma miejsce wystawa fotografii Tomasza Burdzika pt. „Borneo life”. Ekspozycja znajduje się w Holu Głównym CINiBA.

Borneo – jedna z największych wysp na świecie, pokryta nieprzebranymi lasami, skrywająca bogactwo przyrody. Miejsce współistnienia różnych grup kulturowych, różnych języków, różnych wierzeń. Wyspa zamieszkiwana przez plemię Dajaków, które powoli ulega postępującej globalizacji. Borneo, gdzie można zakosztować bogactwa smaków zawartego w produktach pochodzących z targowiska.

O autorze:

Tomasz Burdzik – podróżnik, doktorant Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzykrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, stypendysta Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji, stypendysta University of Lucerne School of Law, laureat Wyróżnienia Rektora UŚ za działalność naukową oraz popularnonaukową, najlepszy absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2014r.). Prowadzi badania wśród plemienia Dajaków na Borneo. W przeszłości prowadził zajęcia w indonezyjskich szkołach, wystawy i prelekcje z odbytych podróży w kraju i zagranicą. Publikował m.in. w „The Jakarta Post”, „Tribun Travel”. Współpracownik Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA).

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.