Prof. John Maxwell Coetzee doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Prof. John Maxwell Coetzee otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość nadania rozpocznie się we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 11.00 w auli nr 8 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b). Wniosek Rady Wydziału Filologicznego w tej sprawie został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 26 czerwca 2018 roku (uchwała nr 259, pdf, 164 kB).

Prof. John Maxwell Coetzee to jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, zdobywca literackiej Nagrody Nobla (2003), dwukrotny laureat Nagrody Bookera (1983, 1999) oraz innych prestiżowych nagród literackich, laureat najwyższego odznaczenia w Republice Południowej Afryki, profesor literatury, honorowy członek centrum badawczego swojego imienia na Uniwersytecie w Adelajdzie, ceniony literaturoznawca oraz tłumacz.

Partnerem uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego prof. Johnowi Maxwellowi Coetzee jest Wydawnictwo Znak.