Koncert „W przedświątecznym nastroju z muzyką Krzesimira Dębskiego”

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w ewangelickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (ul. Warszawska 18) rozpocznie się koncert galowy III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra pt. „W przedświątecznym nastroju z muzyką Krzesimira Dębskiego”. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, JE Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce ks. dr Marian Niemiec, JE Arcybiskup metropolita katowicki ks. dr Wiktor Skworc.

W programie znajdą się utwory sakralne oraz muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego (między innymi: „Missa brevis”, „Laudate Dominum”, „Cantabile”, „Mama Africa”, „Rzeka marzeń”). Wykonawcami będą: Krzesimir Dębski (dyrygent, skrzypce), Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” (pod dyrekcją dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek), Krakowskie Trio Stroikowe: Marka Mleczko (obój), Romana Widaszka (klarnet), Pawła Soleckiego (fagot), a także Karola Pykę (instrumenty klawiszowe), Marcina Żupańskiego (saksofon) i Bartosza Jaśkowskiego (wokal).

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie obecności należy przesłać do 1 grudnia drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: koncert@us.edu.pl.