Inauguracja kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”

W środę 9 marca 2016 roku o godzinie 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się inauguracja kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”, organizowanej przez Uniwersytet Śląski, Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz CenterMed. W ramach inauguracji odbędzie się otwarty panel z udziałem ekspertów.

W programie zaplanowane są wystąpienia:

• dr. hab. n. med. Andrzeja Madeja – „Szkodliwość leków przeciwbólowych”,
  • dr. hab. n. med. prof. ŚUM Rafała Stojko – „Społeczny problem bólu miednicy małej, nadużywanie leków przeciwbólowych u młodych pacjentek”,
  • dr hab. n. med. Agnieszki Drosdzol-Cop – „Nadużywanie leków przeciwbólowych przez dziewczęta z problemami ginekologicznymi”,
  • dr. n. med. Marka Walusiaka – „Ból – wróg czy przyjaciel? Spojrzenie fizjoterapeuty na bóle głowy”.

Kampania ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nadużywaniem leków przeciwbólowych i suplementów oraz udzielenie informacji o alternatywnych metodach radzenia sobie z bólem, a także o sposobach dbania o zdrowie na co dzień.

W ramach kampanii przygotowano materiały edukacyjne, a także stronę internetową z ciekawymi artykułami i psychotestem.

Szczegółowe informacje o inauguracji i kampanii znajdują się na stronie internetowej:www.us.edu.pl/granatem-w-przedawkowanie

plakat edukacyjny