facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

„Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych”

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych”, która odbędzie się 16 i 17 listopada 2017 r. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. 

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Jej celem jest stworzenie możliwości wymiany opinii oraz prezentacji wyników badań dotyczących człowieka jako jednostki w sytuacjach ekstremalnych.

Zgłoszenie chęciu udziału należy przesyłac do 1 września drogą elektroniczną na adres e-mail: konf.czlowiekpanem@gmail.com. Opłata konferencyjna wynosi 200 zł. 

Proponowane zagadnienia i obszary:

  • Zaprezentowanie funkcjonowania jednostki i grup społecznych w czasach konfliktów i zagrożeń cywilizacyjnych: życie codzienne, asymilacja, życie kulturalne, przemiany kulturalne, procesy społeczne, wpływy polityczne, życie społeczne, życie polityczne;
  • Osoby cywilne, żołnierze, politycy, twórcy kultury, administratorzy rodziny, nauczyciele, wychowawcy, itp. na tle konfliktów i zagrożeń cywilizacyjnych;
  • Rodzina na tle konfliktu i zagrożeń cywilizacyjnych;
  • Rola jednostek i grup społecznych w rejonach zagrożeń cywilizacyjnych i wojennych;
  • Lokalne, regionalne i międzynarodowe konflikty;
  • W jaki sposób jednostka oraz grupy społeczne organizowały życie na terenach zagarniętych przez wroga?;
  • W jaki sposób wróg organizował życie na zagarniętych terenach i jak w to wpisywała się jednostka oraz grupy społeczne?

więcej

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.